Hospodarž

12. října 2014 v 11:21 | Yale |  Světová válka
Mezi málo známé a přesto relativně velmi úspěšné důstojníky c. a k. armády byl Eduard Hospodarž. Jeho rodina pocházela z Prahy, i když on sám se narodil v Grazu (Štýrský Hradec). Díky svému nadání se již před vypuknutím Světové války stal velícím důstojníkem praporu polních myslivců.
Během války byl jmenován velitelem pěšího pluku č. 8, se kterým se účastnil bojů v Haliči. Osobní statečnost a velitelské schopnosti byly podnětem k udělení rytířského kříže Vojenského řádu Marie Terezie na 180. promoci v létě roku 1917. Význam tohoto vyznamenání byl následně umocněn povýšením do stavu svobodných pánů 17.srpna 1917.
Rakouský stav svobodných pánů na základě dopisu císaře Karla I. ze dne 17. srpna 1917, diplom vydán ve Vídni 19. února 1918 pro Eduarda Hospodarže, c. a k. plukovníka a rytíře Vojenského řádu Marie Terezie, 180. promoce 17. srpna 1917.sponzorují pomůcky pro krásu a zdraví, které Vám doporučují revoluční technickou pomůcku - loknovací kulmu. Loknovací kulma Vám pomůže splnit sen o rychlém, jednoduchém a krásném účesu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama