furminator

30. listopadu 2013 v 16:17 | Yale |  Furminátor
Dnes bych chtěl napsat drobnou vsuvku k erbům s koňmi. Nevím zda vlastníte koně nebo jste pořídili pro děti poníka? Pokud ano, rád bych Vám předal mou zkušenost s jejich údržbou. Každý chovatel se musí o svého svěřence starat tak, aby dosáhl vylepšení vzhledu koně. Samotná úprava by se měla provádět až po vylínání zimní srsti, kdy koně vyčistíme. Odstraníme a zkrátíme přebytečné a dlouhé chlupy a žíně. Pozor na hmatové chlupy okolo očí, pysků a nozder, nestříhat, ty slouží koni k orientaci.
Zde se dostáváme k hlavnímu tématu. Použil jsem novou pomůcku, vyčesávací hřeben furminátor pro koně, který odstraní starou srst a podsadu. Furminátor je profesionální hřeben s kovovou samočistící hlavicí, ta je vyrobena z nerezové oceli, na každém hrotu hřebenu je malý háček, kterým se vytahuje ze srsti uvolněná podsada. Příjemné ergonomické madlo skvěle padne do ruky.
Furminator
Furminátor 10 profesionál
Zde je třeba upozornit, že furminátorů existuje celá řada a lze jimi upravovat prakticky všechny chlupaté domácí mazlíčky, psi, kočky, králíky, fretky apod. Při práci s furminátorem zjistíte že nezkracuje a nepoškozuje srst, pouze ji velmi účinně vyčesává a pomáhá ke zdravější kůži a lesklejší srsti zvířete.
Pokud budete používat pravidelně hřeben Furminátor určitě se Vám podaří podstatně omezit množství alergenů, vyvolávajících alergie u mnoha lidí. Údržbu můžete provádět po celý rok zhruba dvakrát týdně do dvaceti minut. Nezapomeňte na to, aby srst byla čistá, zcela suchá a nezacuchaná. Zvláštní pozornost věnujte okolí citlivých partií - břicha, končetin, konečníku, genitálií. Při vyčesávání nepoužívejte sílu a tlak na Furminátor vyčesávací hřeben, hrubým a hlubokým kartáčováním byste mohli poškodit kůži zvířete nebo způsobit zarudnutí a podráždění.

Pokud byste se tak při veškeré péči přece jen stalo a Vy jste zaznamenali podráždění kůže či zarudnutí, okamžitě vyčesávání ukončete a vyhledejte pomoc veterináře. Hřebenem FURminator se musíte naučit pracovat, je potřeba vyčesávat dlouhými pravidelnými tahy po směru růstu srsti, nedělejte více opakovaných tahů na stejném místě! Nečešte svého čtyřnohého přítele jako normálním hřebenem. Doufám, že uděláte stejně dobrou zkušenost jako já a přeji Vám i Vašim svěřencům, aby hřeben dobře sloužil. Nejen všechny druhy furminátorů, ale i jiné potřeby pro chovatele pořídíte na http://www.furminator-shop.cz/.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama